środa, 24 września 2014

Święto Sera i Wina

21 września na Wrocławskich Pawłowicach odbyło się Święto Sera i Wina. Wzieło w nim udział ponad 20 producentów serów i wina.


Tego dnia mogliśmy spróbować wielu serów, których nie spotykamy zbyt często w sklepach. Mogliśmy także sami stworzyć swój własny ser i wziąć udział w konkursie. Degustacją sera towarzyszyła również degustacja polskich win.

Święto Sera i Wina


Na degustacjach mogliśmy spróbować wiele serów tj.: sery z mleka krowiego, z mleka koziego, owczego; białe i zółte w formie surowej oraz przetworzonej. Całej imprezie towarzyszyły wykłady na temat serów,wina, produktów regionalnych i tradycyjnych, oraz występy Akademickiego Zespołu Pieśni i Tańca Jedliniak i gimnastyczek artystycznych UKS "Kopernik" Wrocław.

Święto Sera i Wina

Byliśmy świadkami pokazów gastronomicznych i warsztatów serowarskich dla najmłodszych. Konkursów eksperckich i konsumenckich. Oraz warsztatów "Laboratorium smaku sera i wina", połączonych z profesionalną degustacją i nauką oceniania. 

Święto Sera i Wina

 Święto Sera i Wina było połączone z kiermaszem produktów tradycyjnych i regionalnych producentów zrzeszonych w Klastrze Doliny Baryczy i Wzgórz Trzebnickich. Mogliśmy dostać tam między innymi ryby i mięsa, miody, owoce i warzywa, chleb oraz oleje.

Święto Sera i Wina

Dzień spędzony na Święcie Sera i Wina był pouczający i smakowity, spędzony w miłej atmosferze i w otoczeniu pięknego Pałacu i Folwarku Pawłowickiego.

Do zobaczenia za rok ;)

6 komentarzy:

 1. W tym roku też ma być? Nie ukrywam, że chętnie bym się wybrała :) Na wino niekoniecznie, ale ser przygarnęłabym z radością :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Święto jest organizowane co roku mniej więcej w tym samym terminie

   Usuń
 2. Super wydarzenie, może jest podobne w Poznaniu? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z pewnością ;) często są organizowane przy okazji jakichś świąt

   Usuń
 3. Święto idealne dla mnie <3 Mam nadzieję, że kiedy też uda mi się wziąć w takowym udział :)

  OdpowiedzUsuń