poniedziałek, 18 maja 2015

"Projekt Widelec" - co to jest i z czym to się je?

„Projekt Widelec” jest to pierwsza edycja konkursu, który powstaje z inicjatywy jednej z największych i prężnie działających organizacji studenckich – Niezależnego Zrzeszenia Studentów Politechniki Warszawskiej.

Wśród studentów Politechniki Warszawskiej nie brakuje amatorów gotowania. Głównym celem tego projektu jest poszerzenie wiedzy z tego zakresu wśród studentów oraz zachęcenie ich do samodzielnego przygotowywania posiłków. Ponadto pragnęlibyśmy umożliwić studentom Politechniki Warszawskiej pokazanie swoich kulinarnych zdolności szerszemu gronu oraz rozwijanie pasji, jaką jest gotowanie. Naszym zadaniem jest także zwrócenie studentom uwagi na zdrowotne walory dań, których niewątpliwie jest więcej w posiłkach przyrządzanych samodzielnie w naszym kuchennym zaciszu niż w tzw „zupkach chińskich” bądź daniach spożywanych „na mieście”. Pragniemy ukazać, iż ważnym czynnikiem podczas przygotowywania dania jest sposób w jaki zostanie ono podane. To w szczególności estetyka sprawia, czy mamy ochotę skosztować daną potrawę.

"Projekt Widelec" - co to jest i z czym to się je?

Aby wziąć udział w konkursie, należy wysłać zdjęcie samodzielnie przyrządzonej potrawy wraz z przepisem na nią oraz odpowiedzieć na jedno pytanie konkursowe ukazane na naszym fanpage’u: www.facebook.com/projektwidelec. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres mailowy: krzysztof.tarwacki@nzspw.pl. do 23.05.2015r. Wśród zgłoszeń jury wybierze sześć najlepszych, a ich autorzy będą mogli rozegrać między sobą finał, który odbędzie się 30 maja 2015r. w Domu Studenckim Tulipan – Pineska.  Ten etap konkursu polega na samodzielnym przyrządzeniu dowolnie wybranego przez uczestnika dania na oczach jury z dostępnych produktów. Komisja będzie oceniać zarówno smak potrawy, jak i jej estetykę oraz właściwości zdrowotne. Na zwycięzcę czeka atrakcyjna nagroda.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz