środa, 29 marca 2017

„Kolacja na 4 ręce” – kolejne spotkanie z włoską gwiazdąJuż 4 kwietnia w krakowskiej restauracji Studio Qulinarne odbędzie się druga odsłona projektu „Kolacja na 4 ręce”. Do szefa kuchni Giacomo Monzali tym razem dołączy Diego Rossi – pochodzący z Wenecji zdobywca Gwiazdki Michelin, który na co dzień prowadzi swoją autorką kuchnię w Trattoria Trippa w Mediolanie. 

Kolejne spotkanie w ramach cyklu „Kolacja na 4 ręce” i kolejny mocny włoski akcent. Po Felice Lo Basso, szefie kuchni gwiazdkowej restauracji Felix Lo Basso Restaurant, do Krakowa zawita Diego Rossi. Wspólnie z Giacomo Monzali, prowadzącym kuchnię w restauracji Studio Qulinarne, przygotują dla Gości lokalu siedmiodaniowy zestaw degustacyjny. 

Moim życzeniem, które dzięki temu projektowi wcielamy w życie, jest aby Studio Qulinarne oferowało gościom coraz bardziej innowacyjne pomysły kulinarne, które podbiją ich podniebienia, trafiając w najbardziej wyszukane gusta. Kolacja na 4 ręce jest projektem bez precedensu w Krakowie i w Polsce. To niesamowita okazja, aby spróbować tego, co najlepsze – przygotowywane przez zaproszonych przeze mnie najlepszych szefów kuchni na świecie  To nie tylko uczta dla wszystkich zmysłów, ale także niecodzienne doświadczenie – wyjaśnia Giacomo Monzali, szef kuchni w restauracji Studio Qulinarne.

Mistrz kuchni tradycyjnej z nowatorską nutą

Diego Rossi, gość specjalny najbliższej kolacji, w trakcie swojej kariery współpracował z wieloma kultowymi postaciami ze świata kulinarnego. Rozpoczął ją w 2006 roku u boku Giovanniego Ciresa, wykładowcy w prestiżowej szkole ALMA – The International School of Italian Cuisine, w Hotelu Baure w Wenecji – najpierw na stanowisko commis, a później awansował na pozycję chef de partie. Znaczącym dla Rossiego okresem była również praca w restauracji St. Hubertus w San Cassiano we Włoszech, którą  prowadzi Norbert Niederkofler – nagrodzony aż dwiema Gwiazdkami Michelin. Natomiast później, poszukując nowych inspiracji, podjął pracę w restauracji prowadzonej przez szefa Alfio Ghezzi – Locanda Margon (odznaczonej jedną Gwiazdką Michelin). 

Następnym etapem w karierze Włocha była współpraca z szefem, a także przyjacielem –  Jurim Chiottim w restauracji Delle Antiche Contrade. Jak sam twierdzi, to tam zrozumiał, czego krytycy kulinarni, a także goście, oczekują od młodego szefa aspirującego do zdobycia najbardziej prestiżowego odznaczenia – Gwiazdki Michelin. I to właśnie tam, razem z Jurim Chiottim, udało mu się ją zdobyć.

Diego Rossi, bogaty w bagaż doświadczeń i inspiracji zdobywanych przez lata, postanowił w końcu otworzyć swoją własną restaurację – Trattoria Trippa. Znajdujący się w Mediolanie lokal jest owocem współpracy z szefem Petro Carolim, z którym Rossi również prowadzi bloga o nazwie Singerfood. 

Kuchnię Diego Rossiego charakteryzuje duża kreatywność przy jednoczesnym poszanowaniu tradycyjnych składników i połączeń. W jego potrawach główną rolę odgrywają produkty sezonowe wzbogacone o eleganckie akcenty, co według krytyków pozwala na nowo odkrywać włoską kuchnię.

„Kolacja na 4 ręce” – nowy projekt na kulinarnej mapie Krakowie

Inicjatywa „Kolacja na 4 ręce” to cykl spotkań o charakterze gala dinner organizowanych raz w miesiącu w restauracji Studio Qulinarne, której właścicielką jest restauratorka Katarzyna Grüning.
W trakcie każdej z kolacji szef kuchni Giacomo Monzali zaprasza do współpracy innego szefa nagrodzonego Gwiazdką Michelin. Wspólnie opracowują menu bazujące na ich unikalnych doświadczeniach, które serwowane jest w formule fine dining. Kolacje są nie tylko okazją do poznania kuchni na najwyższym poziomie, ale także rozmowy z szefami kuchni. 

Rezerwacja miejsc na kolację

Aby wziąć udział w spotkaniu „Kolacja na 4 ręce”, niezbędne jest dokonanie wcześniejszej rezerwacji – do dyspozycji Gości jest tylko 45 miejsc. Kontakt do restauracji Studio Qulinarne dostępny jest na stronie internetowej:  www.studioqulinarne.pl.

***
Restauracja Studio Qulinarne znajduje przy ul. Gazowej 4 w zabytkowym budynku dawnego garażu zajezdni autobusowej na terenie Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. To miejsce, w którym autorska i innowacyjna kuchnia łączy się z eleganckim i stylowym wnętrzem. 

Właścicielką restauracji jest Katarzyna Gruning, która posiada także drugi lokal – Industrial Resto&Bar. Poza działalnością restauratorską zajmuje się również architekturą wnętrz. Szefem kuchni restauracji Studio Qulinarne jest Giacomo Monzali. 

W ofercie restauracji znajdują się trzy-, pięcio- oraz siedmiodaniowe sety degustacyjne uzupełniane o Amouse Bouche, Pre-dessert oraz Petit Four. Każdego tygodnia opracowywana jest nowa propozycja menu. Całość wzbogacona jest o starannie wyselekcjonowaną ofertę win przygotowaną przez Mistrza Sommelierów – Krzysztofa Kocierza.

Restauracja Studio Qulinarne zdobyła wiele prestiżowych odznaczeń – dwa komplety sztućców Michelin w 2017 roku, dwie czapki kucharskie w przewodniku Gault&Millau 2017, Wine Spectator Award of Excellence 2016 oraz TripAdvisor Certificate of Excellence 2016.

2 komentarze:

  1. Szkoda, że Kraków jest tak daleko ode mnie... :) Chętnie wzięłabym udział w takim spotkaniu w restauracji :)

    OdpowiedzUsuń