sobota, 25 marca 2017

Studio Qulinarne z prestiżową nominacjąKrakowska restauracja Studio Qulinarne została nominowana do nagrody w międzynarodowym konkursie World Luxury Restaurant Awards, który wyróżnia najbardziej luksusowe restauracje z całego świata. Ogłoszenie wyników odbędzie się podczas uroczystej gali 22 lipca w Hanoi.
 
World Luxury Restaurant Awards jest globalną inicjatywą, której celem jest wyłonienie i wyróżnienie najlepszych luksusowych restauracji na świecie. W tym roku organizowana jest druga edycja konkursu – podczas ubiegłorocznej o statuetki walczyły restauracje z 38 państw.


O nagrody mogą się starać wyłącznie restauracje uznawane za miejsca luksusowe. Wśród kryteriów decydujących o przyznaniu nominacji znajdują się wystrój i charakter wnętrz, jakość serwowanych potraw oraz pozytywne recenzje gości. Dopiero po uzyskaniu pozytywnej weryfikacji tych trzech czynników restauracja może znaleźć się w gronie potencjalnych laureatów nagrody.

Krakowski projekt wśród najlepszych

Jednym z miejsce, które zostało zgłoszone do konkursu, jest restauracja z krakowskiego Kazimierza – Studio Qulinarne. Należący do Katarzyny Grüning lokal uzyskał już pozytywną opinię organizatorów, co oznacza, że będzie ubiegać się o przyznanie prestiżowej statuetki

Już samo znalezienie się wśród nominowanych do nagrody to duże wyróżnienie. Cieszymy się, że zostaliśmy zgłoszeni do konkursu, a nasz pomysł na restaurację oraz jego realizacja są doceniane przez Gości, którzy są dla nas najważniejszymi recenzentami – komentuje Katarzyna Grüning. 

Studio Qulinarne to miejsce wyjątkowe na krakowskiej mapie restauracyjnej – znajduje się na terenie Muzeum Inżynierii Miejskiej w budynku dawnego garażu zajezdni autobusowej.  Restauracja wyróżnia się m.in. nietypowym wnętrzem zaprojektowanym przez Katarzynę Grüning, która jest również właścicielką pracowni architektonicznej Gruning Interior Design.

Restauracja prowadzona jest według nowatorskiej koncepcji właścicielki oraz szefa kuchni –  Włocha Giacomo Monzali. Studio Qulinarne oferuje Gościom autorskie potrawy serwowane w postaci trzy-, pięcio-, lub siedmiodaniowych menu degustacyjnych. Karta dań zmienia się każdego tygodnia. Całość dopełnia specjalnie dobierana pod menu selekcja win, której dokonuje wybitny sommelier Krzysztof Kocierza spośród ponad 150 pozycji.

Finał w Hanoi

Nagrody w konkursie World Luxury Restaurant Awards zostaną przyznane w 78 kategoriach. Po zamknięciu listy kandydatów nastąpi głosowanie (potrwa od 21 kwietnia do 21 maja), podczas którego wyłonieni zostaną laureaci. W jury konkursu znajdują się profesjonaliści z branży gastronomicznej, jak również pasjonaci kuchni niezwiązani z nią zawodowo. Wyniki zostaną ogłoszone podczas ceremonii rozdania nagród na uroczystej gali, która w tym roku odbędzie się 22 lipca w stolicy Wietnamu – Hanoi.

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie internetowej: http://www.luxuryrestaurantawards.com/

***
Restauracja Studio Qulinarne znajduje przy ul. Gazowej 4 w zabytkowym budynku dawnego garażu zajezdni autobusowej na terenie Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. To miejsce, w którym autorska i innowacyjna kuchnia łączy się z eleganckim i stylowym wnętrzem.

Właścicielką restauracji jest Katarzyna Grüning, która posiada także drugi lokal – Industrial Resto&Bar. Poza działalnością restauratorską zajmuje się również architekturą wnętrz. Szefem kuchni restauracji Studio Qulinarne jest Giacomo Monzali. 

W ofercie restauracji znajdują się trzy-, pięcio- oraz siedmiodaniowe sety degustacyjne uzupełniane o Amouse Bouche, Pre-dessert oraz Petit Four. Każdego tygodnia opracowywana jest nowa propozycja menu. Całość wzbogacona jest o starannie wyselekcjonowaną ofertę win przygotowaną przez Mistrza Sommelierów – Krzysztofa Kocierza.

Restauracja Studio Qulinarne zdobyła wiele prestiżowych odznaczeń – dwa komplety sztućców Michelin w 2017 roku, dwie czapki kucharskie w przewodniku Gault&Millau 2017, Wine Spectator Award of Excellence 2016 oraz TripAdvisor Certificate of Excellence 2016.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz